Радянський Союз був надто зайнятим своїми справами (каральна психіатрія, дисиденти, всі дєла), щоб слідкувати за новомодними трендами Заходу. Тому, поки пан Гофман успішно екстрагував алкалоїди з Claviceps purpurea, а американські психофізіологи та ентузіасти дослідним шляхом встановлювали вплив цих речовин на масову свідомість, їхні колеги за залізною завісою використовували для лікування клінічної депресії незвичайний препарат під назвою «Індопан». Основним компонентом цього препарату був α-метилтриптамін (АМТ) у дозуваннях від 5-10 мг. Так, так: ця молекула — токсичний побратим “молекули духу”, про яку писав Рік Страссман та Теренс Маккена, — ДМТ. Можна лише уявити, в які кольорові світи вирушали піддослідні з холодних стін сірих радянських диспансерів.

Фармакологія

Судячи з дослідів на тваринах та людях, АМТ можна назвати ДОБом (такий психоделік з класу заміщених амфетамінів) від світу ентактогенів (речовин, що підвищують емпатію) , тому що тривалість афекту цієї речовини сягає від 16 до 24 годин. А все через те, що він, до всього іншого, є зворотнім інгібітором ІМАО(А), тобто попереджає розпад норадреналіну, серотоніну та інших таких от речовин-триптамінів. І все б нічого, якби АМТ впливав тільки на концентрацію серотоніну в крові, але він неперебірливий. АМТ є релізером моноамінів і частковим агоністом 5-НТ2А рецепторів. У підсумку, можемо сказати, що цей препарат буде мати просто жахливу серотонінову нейротоксичність.

Токсичність

Досліджень на тему нейротоксичності АМТ немає, проте є її докази у його стурктурного гомолога – α-етилтриптаміну (АЕТ). Варто врахувати ще таку маленьку, але важливу деталь – подовження на одну метильну группу в альфа-положенні триптаміну в молекулі АЕТ. Це призводить до драматичного зниження сили взаємодії з дофаміновими рецепторами і менш значного по відношенню до активуючих серотонінових рецепторів. Отже, нейротоксичність АМТ – це вона ж у АЕТ, тільки збільшена на декілька порядків. Тому що дофамін по суті є ендогенним нейротоксином, що призводить до пошкодження аксонів серотонінових нейронів.

Джерело:

  1. Drugs Nerd