Питанням вибору варіантів свого вступу на магістратуру та пошуком професорів я займалася ще влітку перед четвертим курсом. Звісно, тоді ще ніхто не здогадувався, що на нас чекає у грудні. Найбільше мене цікавила програма UBC (The University of British Columbia), оскільки як перелік курсів, так і напрямок досліджень професора, з яким я уже домовилась, співпадали з моїми інтересами ідеально. А ще: Ванкувер — неймовірно гарне, чисте та спокійне місто з дивовижними пейзажами. Це, ясна річ, також частково вплинуло на вибір місця мого навчання. Звичною справою для Канади є те, що професор платить за своїх студентів із грантових коштів. На тлі пандемії особисто я зіткнулася з двома проблемами.

Проблема перша

Професор написав, що фінансування його проекту та лабораторії перенаправили на “боротьбу коронавірусом”, а, отже, тепер він не зможе покривати витрати ще одного потенційного мембера у своїй лабораторії. Це повідомлення я отримала вже в кінці квітня 2020-го. З цього моменту зв’явився новий квест: якомога швидше знайти та зарекомендувати себе в проект до іншого професора з тієї ж програми. Бажано — з максимально наближеними науковими інтересами. У настільки пізні терміни — все це здавалося дуже малоймовірним.

Проблема друга

Після того, як я все ж таки змогла домовитись про проект із іншим професором та була зарахована в університет, від остаточного вирішення ситуації мене відокремлювало одне: закриті кордони Канади для більшості нових іноземних студентів. Склалася наступна ситуація: я не можу потрапити в країну, а різниця у часі така, що мої онлайн-пари починаються о першій ночі (з більшістю дистанційних івентів UBC ситуація аналогічна). Окрім того, магістерське tuition fee ніхто не знижував, а платити тисячі доларів за неефективне навчання (бо проводиться воно вночі) — як на мене, сумнівна затія. На щастя, університет пішов назустріч та дозволив перенести початок програми до наступного семестру. Не факт, звісно, що до того часу кордони відкриють.

Таким чином, через пандемію, у мене звільнився цілий семестр. Роботи завжди повно, однак сподіваюсь, що у січні зможу перейти до виконання практичної частини проекту в Канаді та, власне, нарешті розпочати навчання.