Реформи в МВС — напевно, не справа науковців. А доля провідного державного інституту, чи не єдиного, в якому можливо провести повний цикл біологічного дослідження, не мала б залежати від квартирного питання правоохоронців.


Головна мета нашої маленької демонстрації — показати, що ми, нова наукова генерація, ще є. Ми працюємо тут вже декілька років, були тут вчора, та хотіли б продовжувати наші дослідження, принаймні, ще й в найближчі 5-8 років.


Ніхто не просив нас приходити й цієї суботи: ні "таємні розпорядження" з НАН, ні дирекція, колеги чи наукові керівники. Абсолютно ніхто. І це, насправді, страшно.


Бо засмальцьований брейн-дрейн, про який так люблять говорити аналітики та журналісти, відбувається не тому, що "продажна молодь обирає Європу, повне забезпечення і 3000 євро". А все складається так, бо проводити наукові дослідження уже практично нема де: щороку лабораторії успішно закриваються, а корпуси інститутів здаються під лавашні заводи.


На такому академічному тлі, "європейська пропозиція" з "привабливої" перетворюється на "безальтернативну" для всіх, хто має на меті розвиватись науково. І це — безпосередньо в Києві, а не десь в регіонах.


P.S. Шановні МВС! Трохи нижче Інституту фізіології, на території Олександрівської лікарні, є, на перший (та й на другий) погляд, абсолютно порожній корпус 39/1K9 (вул. Шовковична). Можна уточнити в адміністрації лікарні, які на нього плани. Не будемо згадувати, чим він зараз ущент заповнений, щоб уникнути образливих конотацій. Але, якщо раптом вийшло б домовитись та все прибрати — залишиться прекрасна неокласична будівля зі зручним та широким виїздом прямо на Басейну. А ще нижче, якраз перед 39/1K9, є величезний ангар, перший поверх якого вже зайнятий, але решта виглядають абсолютно порожніми та занедбаними.


Можливо, ці варіанти допоможуть вирішити питання без зайвих майнових/культурних/технологічних втрат та додаткового соціального резонансу.