10 Sci-Fi фільмів, про які пам’ятають лише фанати жанру.

  1. Місяць (2009) — thought-provoking investigation про будні інженера ̶Н̶А̶Н̶ ̶У̶к̶р̶а̶ї̶н̶и̶ на Місяці. Покоління йдуть, обладнання — залишається. Хто зна, можливо, спектрофотометра у вашій лабі звуть Ґерті.

  2. Гаттака (1997)— кібер-біопанк-детектив-мелодрама з елементами CRISPR-Cas9.

  3. THX 1138 (1971) — Спершу Джордж Лукас зняв кібер-екзистенціальний фільм про життя людей в соціумі, запрограмованому машиною. “Зоряні війни” були потім.

  4. Прихований ворог (1987) — Дейл Купер переїхав з Твін Пікса в Вайс-Сіті.

  5. Looker (1981)— ще один нео-нуарний бойовик з купою крутої “хакерської графіки” та атмосферою Вайс-Сіті. Класно дивитись одним сеансом з попереднім фільмом.

  6. Soylent Green (1973) — соціальний еко-дистопічний детектив про життя в 2022: перенаселення, парниковий ефект, смерть океанів, зникнення тварин. Відкриває несподівану перспективу на веганські тренди.

  7. Тринадцятий Поверх (1999) — нео-нуар з купою характерної графіки про зникнення у віртуальній реальності. У стрічці присутній окремий нюанс, який зможуть оцінити лише справжні поціновувачі кінокласики: протагоніст дуже схожий на Біллі Херінгтона.

  8. Johnny Mnemonic (1995) — “Костянтин”, “Матриця”, “Джон Уік”… Хтось взагалі ще пам’ятає, коли Кіану спілкувався з дельфіном через нейроінтерфейс?

  9. Total Recall (1990)— тек-нуарний біопанк-бойовик з харизматичним м’ясним австрійцем. Менш популярний за Термінатора, а тому — багатьма забутий.

  10. Minority Report (2002) — біопанк-історія Стівена Спілберга про те, що, навіть у 2054, Big Data може помилятися, а Том Круз змушений доводити всім, що він — не баран. Бонус: у стрічці трапляється молодий Колін Фаррелл.

Бонус: Drinking game 18+! Випивай щоразу, коли у тексті зустрічається “кібер” або “панк”.